Tidig morgon, solen lyser och jag har precis varit ute på en morgonpromenad. Nu blir det frukost och sen väntar en härlig ledig dag med familjen. Vi har inga planer alls, sååå skönt!
Fler som är uppe med tuppen..;) Jag tycker det är så mysigt att tassa upp då alla sover...tända ljus o dricka kaffe...
Vilken fin bild från din hall och vad härligt det låter att ha en dag helt utan planer. Jag ska strax ut och måla och håller tummarna för att det inte börjar regna...Det är mulet här idag..:(
Ljuvliga bilder som vanligt.Och en härlig årstid.Vår/försommar är något speciellt. Idag har vi haft SOOOL.Lukat och trimmat har jag gjort .Det är bara att fortsätta imorgon.Det är roligt med trädgård..
Önskar dig en fortsatt trevlig helg! Kram Margareta
Åh, vilka vackra bilder! Du är så duktig på att fotografera! Har säkert frågat det förut, men gör det nu igen ändå! Hur får du dina bilder så klara, rena, ljusa? Hur gör du? Hur redigerar du? Ja, många frågor! Önskar dig en härlig helg! Kram Jenny
Ja, det är verkligen det allra bästa, när man gör det man vill och inte har några tider att passa... Så har jag det resten av helgen och det känns såå skönt. Vilka fina bilder du visar, jag blir så inspirerad av ditt hem. Kram Annika
Här är en som inte var uppe med tuppen, men klev iaf upp strax efter 9. Måste passa på att få ut så mycket som möjligt av dagen när den bjuder på finväder =) Vilka härliga bilder du bjuder på, både i detta inlägg och i andra. de blommande päronträden var ju bara helt underbara. Hoppas du får en trevlig fortsättning på helgen! Kram Annica
De bästa dagarna är de som är lediga och oplanerade, låte dagen komma och göra lite vad som faller en in. Ljuvlig långledighet har det varit men oj så fort den gick :-)) Underbara bilder Marie, din blogg är magisk!! Alltid så mycket fint och får min inredningsnerv att börja gå på högvarv :-)) Stor KRAAAM till dig //Paula
Jag heter Marie,är 39 år och bor i en idyll i Västergötland. Tvåbarnsmamma som älskar inredning och trädgård. I min blogg kommer jag att skriva om vårat hus som vi håller på att renovera och så blir det nog mycket om Danmark.
39 kommentarer:
Godmorgon marie!
Fler som är uppe med tuppen..;)
Jag tycker det är så mysigt att tassa upp då alla sover...tända ljus o dricka kaffe...
Vilken fin bild från din hall och vad härligt det låter att ha en dag helt utan planer.
Jag ska strax ut och måla och håller tummarna för att det inte börjar regna...Det är mulet här idag..:(
Ha en mysig dag!
Kram Katarina
Morrn Marie!
Här är en till som är uppe mer tuppen..
fast jag har inte varit ute än..
lät mysigt med en morgonpromenad!
Ljuvliga bilder.. harmoni!
ha en härlig helg med familjen
kram
Ann-Catrin
Precis så ska en skön ledighet vara- oplanerad;) Hoppas ni har fint väder där hemma. Kram
Låter underbart såå ska man få ha det ibland..Underbara bilder trevlig helg kram sussie
Så fint! Låter härligt! Ha en mysig helg! Kram :)
Ha en underbart ledig dag med familjen..
Kram Mia
Underbara bilder!
Önskar dig en fin dag.
Kram Cattis
Hoppas att du får en trevlig helg Marie! Kram Knorkan
Åh vilken vacker bukett. Ha det så fint i helgen. Kram /Therese
Visst är det mysigt med en dag utan några planer!
Samma här, så härligt!
Ha det fint!
Kram Sofi
Så herlige bilder! Vakkert bord, og så nydelig med kannen med blomster i. Her har vi også fri i dag. :)
Önkar dig och din familj en jättemysig helg
Kramar Tina!
Så fint du har det!!!
Kannan med blommor bara så......
Hoppas vi slipper regn i helgen. Nu får det vara nog med fulväder.
Kram
AC
Hejsan!
Låter alldeles underbart, precis som det ska va.
Vacker bild!
Ha det fint!
Kram Sanna
Så jättevackert Marie. Vackra blomster i både detta och föregående inlägg. Jättefin kanna. Ha en underbar helg. Kramar Christina
Härliga bilder!!
Ja oplanerat är oftast bäst.. :)
Njut av helgen
Kram Tina
Vackert! Trevlig helg
Hei!
For noen herlige og sommerlige bilder:)
Ha en fantastisk helg
Klem Merete
Hi!!! This table is fantastic,love it!!
bye..have a lovely day!
Stefy
Låter som en härlig början på helgen.Underbara bilder från din fina hall. Kramar Loppan.
Så fint med blommor.
Här har vi faktiskt fått lite sol idag och jag är bara så glad för det.
Kram
Hanna
Vilken vacker bukett
Kram Rosa
Ljuvliga bilder som vanligt.Och en härlig årstid.Vår/försommar är något speciellt.
Idag har vi haft SOOOL.Lukat och trimmat har jag gjort .Det är bara att fortsätta imorgon.Det är roligt med trädgård..
Önskar dig en fortsatt trevlig helg!
Kram Margareta
Åh, vilka vackra bilder! Du är så duktig på att fotografera! Har säkert frågat det förut, men gör det nu igen ändå! Hur får du dina bilder så klara, rena, ljusa? Hur gör du? Hur redigerar du?
Ja, många frågor!
Önskar dig en härlig helg!
Kram Jenny
Så fint du har gjort, jag fick en bra ide! Vita kanter på akvariet är ju jättefracht.
/Anita
Vackra bilder Marie!!!
Hoppas du har en bra Helg:))
Kram Malin
Åhh vilka fina bilder ...
Kram Karina
Hej Marie
Å vad det låter skönt......
Du har det verkligen fint ........ljust å fina blommor :)
å missa nu inte,,,,
S
A
T
U
R
D
A
Y
S
H
O
W
O
F
F
de e kul att vara med
VÄLKOMMEN :)
Håkan
Underbar bild ochunderbart är det med lediga dagar. Hoppas ni njutit i fulla drag.
Kram Inwhite4you/ Lena
LOVE this, Marie! It's soooo pretty! :)
xoxo laurie
Skönt att bara få vara.Underbara kort......som vanligt.;)Kram Ulrika
Ja, det är verkligen det allra bästa, när man gör det man vill och inte har några tider att passa... Så har jag det resten av helgen och det känns såå skönt.
Vilka fina bilder du visar, jag blir så inspirerad av ditt hem.
Kram Annika
Vilka härliga blommor du delar med dig av! Din blogg är verkligen inspirerande. Helgvädret i Hjo har varit underbart. Hoppas det fortsätter så.
Kram/Maria
Här är en som inte var uppe med tuppen, men klev iaf upp strax efter 9. Måste passa på att få ut så mycket som möjligt av dagen när den bjuder på finväder =)
Vilka härliga bilder du bjuder på, både i detta inlägg och i andra. de blommande päronträden var ju bara helt underbara.
Hoppas du får en trevlig fortsättning på helgen!
Kram Annica
Skönt att ta det lugnt. Alltid så vackra bilder och blommor.
Ha en fortsatt fin helg. Kramar Therese
De bästa dagarna är de som är lediga och oplanerade, låte dagen komma och göra lite vad som faller en in. Ljuvlig långledighet har det varit men oj så fort den gick :-)) Underbara bilder Marie, din blogg är magisk!! Alltid så mycket fint och får min inredningsnerv att börja gå på högvarv :-)) Stor KRAAAM till dig //Paula
Very nice, thanks for sharing.
Underbara bilder!! Hoppas er helg har varit härlig:))
Stora kramen...
kråke
God natt Marie !
Hoppas att ni har haft en härlig lång helg.
Skönt med dagar som man har inga planer.
Så fin bild ! Så fint med att ha ett fönster så ! ;)
Ha en fin måndag och hälsa ! ;) kramar Sirpa
Skicka en kommentar